Головна Тури Стежками підземного світу

Екскурсія на гіпсові рудники Бахмута з Михайлом Кулішовим.

Сьогодні все більшою популярністю користуються так звані зелений та екологічний туризм, все виразніше заявляє про себе індустріальний або промисловий та урбаністичний туризм, які раніше були цариною обмеженого кола «схиблених дослідників-одинаків». Тепер вони все швидшими темпами набирають рис масового явища.

Також, хоч і найповільніше, починає розвиватися геотуризм, що пов’язано з цілим рядом особливостей і складностей як у створенні таких туристичних пропозицій, так і в їх реалізації. Очевидно, що геотуризм не може належати до масового туристичного продукту, як, наприклад, морський відпочинок, проте досвід багаторічних екскурсійних програм в природні печери Тернопілля та Криму або в винні підземелля Бахмута та ряду Закарпатських винарень показує, що попит на даний вид мандрівок безсумнівно існує.

Тому, маючи в своєму регіоні наявні цікаві об’єкти-штольні і, головне, дослідників та знавців як самих рудників, так і їхнього історичного минулого, не запропонувати даний вид мандрівок для туристів-інтелектуалів було б великою помилкою.

Взагалі, Донецький басейн за кількістю запасів і добування гіпсу та ангідриту, а також в технічному використанні в випаленому вигляді відомих як алебастр, займає перше місце в Україні. Усі крупні родовища сконцентровані в Бахмутській улоговини та відносяться до відкладів слов'янської світи нижньої пермі. Гіпси й ангідрити (водний і безводний сульфат кальцію) являються постійними супутниками покладів кам’яної солі.

Ознайомлення з підземним світом Донеччини, звичайно, неможливий без його перлини - міста Бахмут. Багате історичне минуле, загадки й таємниці, що починаються вже зі самої назви міста, над розшифруванням якої досі безрезультатно змагаються дослідники, а ще можливість на власні очі зануритися в процес видобування солі та створення вина зі світовою славою - усе це приваблює гостей та створює прекрасні перспективи для розвитку. А наявність розташованих поблизу Бахмута цілого ряду надзвичайно цікавих, хоч і менш знаних об’єктів, лише підсилює туристичний потенціал краю.

Здійснити занурення в підземний світ та познайомитися з його загадками, давньою історією та сьогоденням ви зможете в супроводі нашого гіда - краєзнавця, картографа і багаторічного дослідника гірничо-промислової справи, автора інтернет-проєкта «Шахты и рудники Донбасса» Михайла Кулішова (м. Бахмут).

Михайло Кулішов

В програмі туру:

  • Першу частину туру складає екскурсія в рудник, розташований на околиці села Іванград, де високою грядою оголюється потужний пласт гіпсу. Екскурсія включає:
  • Розповідь про історію утворення пермських відкладень;
  • Історію промислової розробки гіпсу та імена відомих підприємців Бахмута.

Екскурсійна мандрівка в гіпсові підземелля дасть вам змогу побувати в одному з найцікавіших спелестологічних об’єктів Східної України, особисто зануритися в загадковий підземний світ та відчути на собі силу його магічних впливів.

Вартість екскурсії в рудники Іванграда: 120 грн./чол. при замовленні збірного туру, від 1000 грн. при груповому замовленні.

  • Додатково сплачується:
  • транспортне обслуговування - від 30 грн. до 150 грн;
  • обід в кафе;
  • додаткова програма перебування в Бахмуті.

Замовити тур

У другій половині туру ми рекомендуємо відвідати екскурсію на завод ігристих вин «Артвайнері» (колишній Артемівський завод шампанських вин), виробничі потужності якого також розташовані в підземних штольнях гіпсового рудника.
Екскурсія включає:

  • Відвідування підземної частини заводу ігристих вин «Артвайнері»;
  • Розповідь про технологію виробництва ігристих вин класичним способом;
  • Можливість продегустувати кращі ігристі вина в світі, які зберігаються в гіпсових штольнях на глибині 72-х метрів.

Вартість екскурсії на Завод «Артвайнері»: 270 грн./чол.

За анонсами збірних турів і нових пропозицій можна слідкувати на сторінках в соцмережах:
«Лазурит - тури вихідного дня»
«Мандруй Придінців’ям»
Сторінка в Instagram
Telegram-канал

Запрошуємо вас в незабутні подорожі Лиманщиною та Придінців’ям!

Замовити тур

Контакти:
+38(099)073-25-90; +38(067)625-24-91
E-mail: lazurittravel@gmail.com
ФОП Синиця Яна В’ячеславівна

  Дивіться також

Дробишевське лісництво
#Путiвник
Дробишевське лісництво. Еколого-пізнавальна стежка «Лісова палітра»
У 2012 році в Дробишевському лісництві було створено еколого-пізнавальну стежку «Лісова палітра» на честь 80-річчя утворення Донецької області.
Пансіонат Акваторія
#Вiдпочинок
Пансіонат «Акваторія»
Приватний пансіонат «Акваторія» розташований на мальовничому березі Червонооскільського водосховища.
Леонід Кизим
#Вiдомi Люди
Леонід Денисович Кизим
Гордість Лиманщини, легендарний космонавт, тричі бував у космосі у званні командира корабля, Почесний громадянин міста Лиман.