Головна Тури Пішохідні маршрути

Пішохідні маршрути навколо Кривої Луки, Діброви, Озерного та Ямполя

Навіть найпростіші пішохідні мандрівки в супроводі цікавого попутника можуть перетворитися в незабутній день життя.

Знаючи це та спираючись на власний досвід, ми вирішили, запрошуючи на відпочинок у наймальовничіший природний регіон Донецької області, показати не лише його візуальну красу, але й здивувати глибиною історичних процесів, що мали тут місце, багатством традицій та збереженої культурної спадщини.

А де ці традиції зберігаються найкраще? Вірно, у невеликих, часто нікому невідомих, селах, віддалених не лише від туристичних маршрутів, але й від звичайних шляхів сполучення.

Пропонуючи приїхати на кількаденний наметовий відпочинок у Криву Луку, ми цілком свідомі, що вам навіть не одразу вдасться зрозуміти, що йдеться про Донеччину. Проте ми точно впевнені, що перебування тут назавжди закарбується у вашій пам’яті, бо тут є все: ландшафт - різноплановий, краєвиди - дивовижні, клімат - унікальний, люди - гостинні. Додайте до цього ще можливість почути безліч цікавих розповідей, побачити численні колекції, зібрання, і ви зрозумієте, чому вам обов’язково треба тут побувати.

Село Крива Лука, якось несподівано для самої себе, за останні п’ять років стала туристичним центром Лиманщини. Саме тут покроково реалізуються всі плани стосовно розвитку зеленого та екологічного туризму в регіоні. Саме тут об’єдналися для спільних справ люди з різними уподобаннями, але з подібними поглядами, протилежними думками, але з однаковими захопленнями. А тепер кожен з вас може просто приїхати, щоб почути й побачити зібране нами, а може долучитися до пошуків нового і таємничого, ставши учасником одного із пішохідних маршрутів навколо Кривої Луки.

Пішохідний маршрут навколо Кривої Луки

Хронометраж: 2 години. Кілометраж: 4 км.

Опис маршруту:

Прогулянка околицями Кривої Луки дасть можливість обійти периметром заповідника «Крейдова флора» та особисто переконатись в тому, що туристичні плани маленького села виникли цілком логічно. Разом з іншими пропозиціями для відпочинку, прокату спорядження, відвідування виставок та Етнодвора коротка подорож стане гарним завершенням дня.

Замовити Календар з датами можна вибрати в формі замовлення.

Вартість туристичного супроводу групи: 50 грн./чол.; 30 грн./чол. для маршруту навколо Кривої Луки.

  • Додатково сплачується:
  • трансфер до/із Кривої Луки в одну сторону - 50 грн./чол.;
  • обід в Кривій Луці - 100 грн./чол.;
  • вхідні квитки на Еко-стежку в Ямполi: дорослі - 54 грн., діти - 30 грн. (до 6 років безкоштовно);
  • сплав на катамарані по Сіверському Дінцю - 250 грн./чол.
  • ночівля в наметовому кемпінгу - 90 грн./чол.
  • майстер-класс по випiканню обрядового печива «Криволуцьки кривульки» - 50 грн./чол.

Пішохідний маршрут «Лиман - Діброва - Озерне - Крива Лука»

Хронометраж: 7 годин. Кілометраж: 14 км.

Опис маршруту.

На маршруті, що поєднує головне місто громади з криволуцьким старостинським округом, мандрівників чекають лісові панорами Лиманського лісництва, діброви однойменного села Діброва та озера села Озерне - здається, кожен з населених пунктів намагався власною назвою точно передати свої унікальні природні багатства. На підступах до Кривої Луки прокладений маршрут виведе до Сіверського Дінця і далі, понад річкою, дивними галявинами, до села.

Пішохідний маршрут «Закітне - Озерне - Крива Лука»

Хронометраж: 3-4 години. Кілометраж: 8 км.

Опис маршруту:

Найцікавіший та інформаційно насичений маршрут пролягає лівим берегом Сіверського Дінця і, водночас, надає можливість милуватися краєвидами правого, де розкішно розкинулись «снігові» кучугури головного природоохоронного об’єкта півночі Донеччини. Обравши зручну дату походу і скориставшись послугами гіда, ви дізнаєтесь що саме приховують білі камені з прозаїчною назвою «Крейдова флора». Потім, якомога обережніше та дотримуючись тиші, пройдете так званим «чорним» лісом, де почуваються у повній безпеці його «законні» мешканці - косулі, кабани, зайці, фазани, бобри. Завершиться маршрут у Кривій Луці оглядом екслюзивної геологічної колекції мінералів та скам’янілостей «Природна спадщина: геологічний розріз». Окрім того, ви зможете залишитися в селі на відпочинок, милування краєвидами та фотографування на їхньому фоні для сімейного архіву приємних спогадів (самостійно або у виконанні професійного фотографа.

Гід за маршрутом Михайло Кулішов - автор блогу «Шахты и рудники Донбасса»

Пішохідний маршрут «Ямпіль - Закітне - Озерне - Крива Лука»

Хронометраж: 6-7 годин. Кілометраж: 14 км.

Опис маршруту:

Маршрут починається від екологічної стежки Ямпільського лісництва та Страусиної ферми і прямує до Кривої Луки через визначні місця Ямполя та Закітного. На жаль, сьогодні тільки залишки валів колишніх сторож, окремі об’єкти та орієнтири нагадують про заселення одного з перших існуючих сьогодні населених пунктів Лиманщини. Ми пройдемо повз колишній ямпільський ярмарок, здалека побачимо Щурівську гірку, відвідаємо місце перелазу на Сіверському Дінці, позначеного на найдавніших історичних картах. Далі лівим берегом річки, повз заповідник «Крейдова флора», з кількома фотозупинками ми дістанемось до криволуцького Етнодвора на відпочинок та обід.

  Дивіться також

Дробишевське лісництво
#Путiвник
Дробишевське лісництво. Еколого-пізнавальна стежка «Лісова палітра»
У 2012 році в Дробишевському лісництві було створено еколого-пізнавальну стежку «Лісова палітра» на честь 80-річчя утворення Донецької області.
Пансіонат Акваторія
#Вiдпочинок
Пансіонат «Акваторія»
Приватний пансіонат «Акваторія» розташований на мальовничому березі Червонооскільського водосховища.
Леонід Кизим
#Вiдомi Люди
Леонід Денисович Кизим
Гордість Лиманщини, легендарний космонавт, тричі бував у космосі у званні командира корабля, Почесний громадянин міста Лиман.