Крива Лука — туристичне серце Лиманщини

Чи доводилося вам коли-небудь бачити здивовані очі людини, котра, вдивляючись у пейзажні фото, не може розгадати застиглої на папері загадки: зелені кущі й розквітлі трави над ковдрою білого снігу в яскравий сонячний день… Як?.. Чому?.. Де?.. У голові виринають вже й призабуті слова та мотив пісні «…замість тебе в саду раптом сніг… наче сум… білий сніг на зеленому листі…».

Село Крива Лука

Той здивований погляд ще і ще раз вдивляється у світлину: справді сніг, білий сніг, але не на зеленому листі, а, скоріше, зелене листя якось раптом на білому снігу… Та годі вже інтриги, розгадка – проста і зовсім поруч: крейдяні гори над змієвидними вигинами Сіверського Донця, літописної річки-легенди…

В одному з таких вигинів заховалося село з дивною назвою Крива Лука, бо, кажуть, що, повторюючи русло ріки, воно набрало форми чи то стрілецького лука, чи то зайняло своїми хатинками луг із соковитими травами, виплеканими сонцем і напоєними річкою. Щоправда, подейкують, що Крива та Лука не через вигин, а через кривавий колір лугових трав, щедро зрошених кров’ю місцевих захисників, відважних синів краю цього…

Крива Лука - село, яке завдяки неймовірним вибрикам пані-історії неочікувано для самого себе опинилося в епіцентрі активних громадських подій, культурних явищ та туристичних рухів, наче прокинулося зі сну і розчинилося у вирі новітньої історії.

Ця, сучасна, історія Кривої Луки являє собою приклад плідної взаємодії, майже фантастичного здійснення мрій та очікувань, коли бажання однієї людини та допомога громади змогли поєднатися і надихнути життям маленьке село.

Справжній ефект синергії в командній роботі: усі різні, зі своїми уявленнями про життя, темпераментом, життєвим досвідом і мріями про майбутнє. Проте усіх об’єднує любов до Кривої Луки та бажання зробити з неї найзатишніший для життя і відпочинку КУТок на планеті.

Саме в Луці акумулюються усі туристичні плани Лиманської ОТГ, проходять важливі зустрічі з партнерами, обговорення планів. Тут народжуються ідеї, трансформуються в конкретні пропозиції. Тут аналізується та використовується досвід інших громад та організації, тримається постійний зв’язок з іншими регіонами. А, головне, саме тут народилась ідея створення унікального інтернет-ресурсу «Туристична Лиманщина», на сторінках якого ви зараз опинились.

Попереду багато роботи і ніхто сьогодні ще не розуміє, чим закінчиться наша «туристична історія», чи будемо застрахованими від поразок.

Але вже сьогодні стараннями активістів, Крива Лука пропонує, крім милування одвічними краєвидами природних красот довкілля, переглянути художню фотовиставку, ознайомитися з колекцією мінералів та скам’янілостей Донеччини, посмакувати обідом в затишному Етнодворі, відкрити для себе одну зі сторінок історії краю - визначну битву Булавинського повстання, пройтися периметром заповідника «Крейдова флора» з цікавим співрозмовником та гідом, відпочити в наметовому кемпінгу біля Дінця, доєднатися до унікальних наукових, мистецьких та фестивальних заходів.

Обличчя криволуцької команди: Яна Синиця, Леонід та Людмила Довгі, Любов Філоненко, Наталія Задорожня, Валентина Воробйова, Ліна Іванцова, Олександр Івченко, Ніна Потримай, Лідія Корсун.

Запрошуємо в Криву Луку в рамках туристичних програм: «Природні скарби Лиманщини», «Сплав на катамаранах Крива Лука-Дронівка», «Фототури Лиманщиною».

Слідкуйте за анонсами подій на фейсбук сторінці «Крива Лука - туристичне село» та долучайтесь до групи Туристична Лиманщина.

Крива Лука на картi Google

  Дивіться також

Щурово
#Вiдпочинок
Щурівська зона відпочинку
Щурове стало популярним курортним місцем після того, як було побудовано в 1939 році будинок відпочинку «Щуровський».
Щурівська гірка
#Iсторiя
Щурівська гірка, Щурівська протока й Могила
У старовинних документах другої половини XVII століття є згадка про Щурівську гірку, а на картах кінця XVIIІ століття можна зустрііти протоку Щурову.
Віктор Конопля
#Вiдомi Люди
Віктор Пантелійович Конопля
Талановита й творча людина, дерев'яних справ майстер-самоук, завдяки котрому в сучасників з'явилася можливість побачити макет старовинного села Рубці.