Головна Путівник Степ біля села Платонівка

Степ біля села Платонівка

Ботанічний заказник місцевого значення. Бахмутський район, село Платонівка. Землевласник - Дронівська сільська рада. Площа - 5,0 га.

Як заказник територія оголошена рішенням Донецької обласної Ради народних депутатів від 25.03.95 р. з метою збереження місця зростання багатьох видів рослин, у тому числі таких, що особливо охороняються.

Степ біля Платонівкi, фото 1
Ділянка степу поблизу с. Платонівка

Заказник розташувався за 3 кілометри на південний схід від села Платонівка. Хоч він займає невелику територію, тут донині збереглися зональні, тобто найбільш характерні для південного сходу України місцеві рослинні угруповання. Нині вони поступово зникають внаслідок антропогенного впливу і тому потребують дбайливого ставлення людини. У цих угрупованнях, занесених до Зеленої книги України, домінує ковила Лессінга, волосиста, українська та Іоанна. Важливу роль у формуванні степової рослинності тут також відіграють типчатники та угруповання бородача звичайного, який зростає переважно на кам'янистих відслоненнях.

Степ біля Платонівкi, фото 2
Ділянка степу поблизу с. Платонівка

Степові угруповання дуже різноманітні внаслідок різних умов існування, які формуються в залежності від ступеня ерозії грунту на окремих ділянках.

Степ біля Платонівкi, фото 3
Ділянка степу поблизу с. Платонівка

Загальний флористичний список налічує 150 видів, з яких п'ять занесено до Червоної книги України: шоломник крейдяний, ковила волосиста, Лессінга і українська.

Степ біля Платонівкi, фото 4
Ділянка степу поблизу с. Платонівка

Заказник «Степ біля села Платонівка» є перш за все резерватом рідкісних степових та петрофітних рослинних угруповань.

Степ біля Платонівкi, фото 5
Ділянка степу поблизу с. Платонівка

Джерело: Донбас заповідний. Науково-інформаційний довідник-атлас / Під загальною редакцією С.С Kуруленка, С.В. Третьякова. Видання друге, перероблене та доповнене. - Донецьк, Донецька філія державної установи «Державний екологічний інститут Мінприроди України», 2008. - С. 108.

Степ біля села Платонівка на картi Google

  Дивіться також

Щурово
#Вiдпочинок
Щурівська зона відпочинку
Щурове стало популярним курортним місцем після того, як було побудовано в 1939 році будинок відпочинку «Щуровський».
Щурівська гірка
#Iсторiя
Щурівська гірка, Щурівська протока й Могила
У старовинних документах другої половини XVII століття є згадка про Щурівську гірку, а на картах кінця XVIIІ століття можна зустрііти протоку Щурову.
Віктор Конопля
#Вiдомi Люди
Віктор Пантелійович Конопля
Талановита й творча людина, дерев'яних справ майстер-самоук, завдяки котрому в сучасників з'явилася можливість побачити макет старовинного села Рубці.