Головна Путівник Криволуцька екостежка

Криволуцька екостежка

На півночі Донеччини є особлива місцевість - крейдові гори, що розкинулись вздовж Сіверського Дінця і захоплюють своїми краєвидами та унікальною рослинністю. Частина цих гір яка увійшла до складу заповідника «Крейдова флора», досліджується і охороняється законом і, водночас, є об’єктом підвищеної уваги групових та самостійних туристів.

Часто мандрівники не розуміють призначення заповідних територій, а користуються в своїй поведінці правилом «Природа має служити людині», чим часто завдають шкоди, втручаються в роботу об’єкта, який є надбанням держави.

Беручи до уваги значний інтерес до даної частини нашого регіону, а також бажання привернути увагу туристів до села Крива Лука, що межує із Заповідником, і виникла ідея створити екологічну стежку навколо Кривої Луки.

Було вирішено розробити даний туристичний маршрут так, щоб максимально познайомити гостей краю з місцевістю, надати можливість відчути запах степових трав, дізнатись про забуті історичні особливості побуту населення Подінців’я, а головне, знизити можливі ризики порушення заповідного режиму.

Маршрут пролягає навколо с. Кривої Луки і триває орієнтовно дві години.

Створено головний стенд з картою, який демонструє весь маршрут та зупинки у найцікавіших його місцях.

Під час прогулянки Стежкою ви дізнаєтесь про крейдовий період, найцінніші види рослинності, існування кремневої майстерні, таємничий курган і гончарний промисел Слобожанщини. На згадку отримаєте фото краєвидів.

Роботи по інформаційному наповненню ще тривають, тому слідкуйте за анонсами на нашій сторінці у фейсбук і долучайтесь до спільноти екологічно свідомих туристів.

Стежка доступна для самостійного відвідування за умови реєстрації за телефонами, вказаними нижче та дотримання правил поведінки під час прогулянки.

Екскурсія Стежкою у супроводі гіда - 30 грн./особи, при групі не менше 10 осіб.

Проект реалізується за ініціативи «ГО «ЦПГА «Крила» та має на меті зниження ризиків навантаження на заповідник «Крейдова флора» і спрямований на збереження природної та культурної спадщини, популяризації екологічних знань.

Контакти:
Інформаційний центр «Туристична Лиманщина»
kryvaluka@gmail.com
+38(099)073-25-90; +38(067)625-24-91

Криволуцька екостежка на картi Google

  Дивіться також

Щурово
#Вiдпочинок
Щурівська зона відпочинку
Щурове стало популярним курортним місцем після того, як було побудовано в 1939 році будинок відпочинку «Щуровський».
Щурівська гірка
#Iсторiя
Щурівська гірка, Щурівська протока й Могила
У старовинних документах другої половини XVII століття є згадка про Щурівську гірку, а на картах кінця XVIIІ століття можна зустрііти протоку Щурову.
Віктор Конопля
#Вiдомi Люди
Віктор Пантелійович Конопля
Талановита й творча людина, дерев'яних справ майстер-самоук, завдяки котрому в сучасників з'явилася можливість побачити макет старовинного села Рубці.