Головна Путівник Озеро Чернецьке

Озеро Чернецьке

Між селами Лиманського району Діброва й Озерне в листяно-хвойному лісі розтягнулася стариця Сіверського Дінця - озеро Чернецьке. Ця мальовнича водойма входить до складу Національного природного парку «Святі гори». Унікальний рослинний світ, велика кількість підводних мешканців сприяли тому, що в 1975 році озеро отримало статус гідрологічної пам'ятки природи місцевого значення.

Але озеро Чернецьке відрізняється не тільки своєю мальовничістю. Воно має унікальне історичне значення. На північному березі озера Чернецького археологи виявили стоянку й кремнеобробну майстерню «Зливки» періоду неоліту й енеоліту. Пам'ятку виявив наприкінці ХІХ сторіччя священик-археолог В.Ф. Спесивцев. У 1901 році тут було проведено розкопки відомим археологом В.О. Городцовим. Пізніше пам'ятка обстежувалася різними вченими: С.А. Плетньовою, Е.В. Купріяновою, Г.І. Шаповаловим, М.Л. Швецовим. Перші дослідники пам'ятки Спесивцев і Городцов зібрали на ньому численні кременеві вироби: нуклеуси, сокири, пластини, скребки та ін.

На відстані 200 метрів на північний схід від озера Чернецького в 1970 році краєзнавцями зі Слов'янська виявлено пам'ятник періоду неоліту й енеоліту. Його обстежено в 1983 році С.М. Дегерменджі, розкопки проводив С.Й. Татаринов в 1984 році. Під час проведення розкопок виявлено кременеві пластини, відщепи і ін. Також були виявлені матеріали середньодонської катакомбної, зрубної, бондарихинської культур і середньовіччя.

Озеро Чернецьке на картi Google

  Дивіться також

Пансіонат Акваторія
#Вiдпочинок
Пансіонат «Акваторія»
Приватний пансіонат «Акваторія» розташований на мальовничому березі Червонооскільського водосховища.
Дробишеве
#Iсторiя
Дробишеве. Села Шмуличівка, Краснощоківка й Афанасіївка.
Зараз на місці колишніх поселень ще можна помітити невеликі пагорби, що залишилися від слобожанських хат.
Леонід Кизим
#Вiдомi Люди
Леонід Денисович Кизим
Гордість Лиманщини, легендарний космонавт, тричі бував у космосі у званні командира корабля, Почесний громадянин міста Лиман.