Головна Люди Леонід Кизим

Леонід Денисович Кизим

Леонід Денисович Кизим - гордість Лиманщини, легендарний космонавт, тричі бував у космосі у званні командира корабля, Почесний громадянин міста Лиман. Нагороджений численними медалями, орденами, серед яких французький орден Почесного легіону й індійський орден Кірті Чакра. Народився Леонід Кизим у 1941 році в Красному Лимані в сім'ї залізничників, закінчив з відзнакою школу №3.

Перший короткий політ у космос Л. Кизим зробив у 1980 році, з 27 листопада по 10 грудня, на космічному кораблі «Союз Т-3». Завданням екіпажу в складі Леоніда Кизима, Олега Макарова та Геннадія Стрекалова було проведення ремонтних робіт на борту станції «Салют-6».

Під час другого польоту, який тривав 237 днів (з 8 лютого по 2 жовтня 1984 року), екіпаж у складі Леоніда Кизима, Олега Атькова і Володимира Соловйова виконував роботи на борту станції «Салют-7». Це був перший у світі такий тривалий політ на орбітальному науково-дослідному комплексі. Л. Кизим пробув у відкритому космосі сумарно 22 години 50 хвилин, і вперше у світовій практиці протягом одного польоту зробив 6 виходів у відкритий космос для виконання складних монтажних робіт. А всього за життя Леонід Денисович зробив 8 таких виходів, загальна тривалість яких становить 31 годину 29 хвилин.

Третій політ тривалістю 125 днів проходив на космічному кораблі «Союз Т-15» із 13 березня по 16 липня 1986 року. Метою цього польоту було проведення ремонтних робіт на орбітальних станціях «Салют-7» і «Мир».

Пам’ятник льотчику-космонавту Л.Д. Кизиму у мiстi Лиман

У 1986 році в міському парку в Лимані на Північній стороні був встановлений пам'ятник Леоніду Денисовичу Кизиму, а сам парк був названий його ім'ям. Помер відомий космонавт, генерал-полковник у запасі, 13 червня 2010 року. Похований на Троєкуровському кладовищі в Москві 18 червня 2010 року.

  Дивіться також

Дробишевське лісництво
#Путiвник
Дробишевське лісництво. Еколого-пізнавальна стежка «Лісова палітра»
У 2012 році в Дробишевському лісництві було створено еколого-пізнавальну стежку «Лісова палітра» на честь 80-річчя утворення Донецької області.
Щурово
#Вiдпочинок
Щурівська зона відпочинку
Щурове стало популярним курортним місцем після того, як було побудовано в 1939 році будинок відпочинку «Щуровський».
Дробишеве
#Iсторiя
Дробишеве. Села Шмуличівка, Краснощоківка й Афанасіївка.
Зараз на місці колишніх поселень ще можна помітити невеликі пагорби, що залишилися від слобожанських хат.