Головна Люди Володимир Малихін

Володимир Єгорович Малихін

Експедиція Лиманщиною подарувала нам, учасникам проекту, зустрічі з неординарними людьми, кожен з яких є безумовним фахівцем своєї справи.

Одним із них став Володимир Єгорович Малихін - бджоляр-дослідник, почесний пасічник України, лауреат Золотої премії Бджолярського кола.

Володимир Малихін

Він народився у 1955 р. у місті Краматорську. Шлях у бджільництві почав 1985 року, займаючись спершу виробництвом продукції бджільництва: тоді він продавав усім бажаючим смачний мед, а зараз його власна пасіка спеціалізується на гомогенаті та маточному молоці, лікувальних продуктах бджільництва.

Ім’я Малихіна відомо далеко за межами України. Ми зустрілись на його пасіці, в селі Дробишевому, де він працює з квітня по вересень. В інші пори року - подорожує світом, бере участь у міжнародних конференціях, семінарах, пише книги.

Одна із стін його робочої кімнати повністю заповнена сертифікатами за участь у міжнародних конференціях та семінарах.

Там, у своєму кабінеті, Володимир Єгорович провів і для нас невелику лекцію про лікувальні особливості продуктів бджільництва, поділився думками про сумні тенденції в українському бджільництві, що призводять до вимирання бджіл, зниження цінності меду та продукції загалом.

Потім нас чекала оглядова екскурсія пасікою, де В. Малихін знімає матеріали для свого відео-каналу «Творческое пчеловодство».

Ми побачили, і більшість - уперше в житті, як виглядає борть, а точніше імпровізована колода з видовбаним всередині дуплом. Бортництво - найстаріша традиція бджільництва, коли бджоли утримуються у дуплах або довбаних колодах, прикріплених до дерев, і одна з найважливіших галузей господарства з часів Київської Русі. Прадавнє бортництво входить до переліку нематеріальної спадщини України. Ця традиція збереглася на Поліссі і є одним з потужних туристичних брендів регіону. Детальніше про це можна дізнатися можна на сайті Віртуального музею не матеріальної культурної спадщини України.

Нашу увагу привернув будинок (або хатинка) для оздоровчого сну на вуликах. Вважається, що апітерапія має позитивний і корисний лікувальний ефект на стан людини, проте правильно організованій оздоровчий процес вимагає дотримання багатьох умов. Про це нам також розповів Володимир Єгорович.

Наостанок хочемо нагадати читачам, що саме Дробишеве, де і працює Володимир Малихін, розташоване в оточенні лісів Національного парку «Святі гори», претендує на звання головного «медового» села Лиманщини, а його жителі першими започаткували «смачну» серпневу традицію - Свято меду.

  Дивіться також

Дробишевське лісництво
#Путiвник
Дробишевське лісництво. Еколого-пізнавальна стежка «Лісова палітра»
У 2012 році в Дробишевському лісництві було створено еколого-пізнавальну стежку «Лісова палітра» на честь 80-річчя утворення Донецької області.
Щурово
#Вiдпочинок
Щурівська зона відпочинку
Щурове стало популярним курортним місцем після того, як було побудовано в 1939 році будинок відпочинку «Щуровський».
Дробишеве
#Iсторiя
Дробишеве. Села Шмуличівка, Краснощоківка й Афанасіївка.
Зараз на місці колишніх поселень ще можна помітити невеликі пагорби, що залишилися від слобожанських хат.