Головна Люди Віктор Конопля

Віктор Пантелійович Конопля

Віктор Пантелійович Конопля - талановита й творча людина, дерев'яних справ майстер-самоук, завдяки котрому в сучасників з'явилася можливість побачити макет старовинного села Рубці, що в 1958 році було затоплене при створенні Червонооскільського водосховища.

Народився Віктор Пантелійович у Рубцях у 1933 році - в ці сумні голодні роки його сім'я втратила двох чоловік. Багато в чому особиста сімейна трагедія вплинула на те, що Віктор Конопля загорівся ідеєю створення дерев'яного пам'ятника загиблим від голоду односельцям. З цим пропозицією він звернувся до сільського керівництва й домігся того, щоб йому з берегів Дінця привезли семиметрового дуба. Півроку копіткої роботи - і на місцевому кладовищі з 1992 року мовчазно височіє дерев'яне розп'яття з меморіальною плитою, на якій із пам'яті були відновлені імена загиблих у 1932-1933 рр. рубчан.

Одним з найоригінальніших захоплень у Віктора Пантелійовича стало створення дерев'яних макетів споруд старого затопленого села Рубці. Мініатюрні копії старого храму, школи, сільських хат - усе це творилося майстром протягом багатьох років. Не маючи навіть спеціальності столяра, В. Конопля понад 70 років займався різьбленням по дереву.

У Віктора Пантелійовича дуже багато робіт. Деякі з них представлені в Святогір'ї, Ізюмі, Запоріжжі, Москві та приватних колекціях. Частина виробів зібрані в його особистій колекції. У молодості Віктор Конопля мріяв вступити до художньої академії, але в сільраді в ті часи не отримав рекомендацій - потрібні були робітники в колгоспі. Його батько загинув на війні під час Ізюмсько-Барвінківської операції, заступитися за хлопця було нікому. Ось так близько 50 років народний майстер пропрацював в господарстві механізатором. А після виходу на пенсію його захопленню вже нічого не заважало: з ще більшим натхненням Віктор Пантелійович став займатися улюбленою справою - різьбленням по дереву.

  Дивіться також

Ямпільське лісництво
#Путiвник
Стежка й дендропарк в Ямпільському лісництвi
У 2011 році була створена еколого-пізнавальна стежка «Лісове намисто». Упродовж двох годин відвідувачі проходять маршрутом з 12-ма зупинками.
Пансіонат Акваторія
#Вiдпочинок
Пансіонат «Акваторія»
Приватний пансіонат «Акваторія» розташований на мальовничому березі Червонооскільського водосховища.
#Традиції
Бджільництво
У роботах Д.І. Багалія бджільництво згадується як один з найпопулярніших промислів на Слобожанщині. Займалося ним і сільське, і міське населення.