Головна Люди Леонід Шухтан

Леонід Фердинандович Шухтан

Дійсний статський радник, інженер V класу шляхів сполучення, Леонід Фердинандович Шухтан - легендарна особистість, котра відіграла чималу роль у долі Лиману. Леонід Шухтан народився 1858 року, в 1881 році закінчив Інститут інженерів шляхів сполучення імені Олександра I, вивчив досконало паровозну й залізничну справу. У 1885 році Санкт-Петербурзьке Акціонерне Товариство залізниць Росії доручило проектному колективу на чолі з Л. Ф. Шухтаном почати розробку проекту залізниці Москва - Південь Росії. У 1907 році проект почав стрімко втілюватися в життя. Під час будівництва залізниці в Лимані роботи велися цілодобово робочими з Курської, Бєлгородської, Орловської й Харківської губерній.

У 1910 році на станцію Шухтаново, яка спочатку знаходилася на південно-західному узбережжі озера Лиман, прибули перші поїзди з перевіряльниками з контрольно-оцінювальної комісії, серед котрих був і сам Л. Шухтан. У 1913 році станцію через невдалі місця розташування, що не дозволяло більш широкого колійного розвитку, перенесли на південний майданчик. До 1916-1917 років стала будуватися й заселятися північна частина майбутнього міста, зокрема, вулиця Свободи (у минулому - вулиця Москалівка).

Леонід Шухтан посідав ряд відповідальних посад, був дійсним статським радником з 1902 року, заступником голови правління Товариства Чорноморської залізниці, головою правління Північно-Донецької залізниці й Північного товариства трубопрокатних і механічних заводів, опікуном Олександринського дитячого притулку в Санкт-Петербурзі, головою комісії Допоміжної каси інженерів шляхів сполучення, а також був автором кількох професійних книг зі залізничної справи й численних статей. Мав феноменальну пам'ять і прекрасні організаторські здібності. Леонід Фердинандович був нагороджений рядом почесних орденів і медалей, у тому числі й іноземних. Помер у 1916 році, похований на Митрофанівському кладовищі в Петербурзі, яке до наших днів не збереглося .

На прохання особового складу 12-го Українського радянського полку після кровопролитних боїв з денікінцями ВЦВК СРСР 9 січня 1925 року перейменувала станцію Шухтаново в Красний Лиман, але особистість Леоніда Фердинандовича Шухтана вже назавжди міцно ввійшла в історію міста як одна з найбільш доленосних і значущих для Лиману персон , що визначила подальший його розвиток.

  Дивіться також

Страусина ферма в Ямпoлi
#Путiвник
Страусина ферма та контактний зоопарк в Ямпoлi
Пізнавальне та екзотичне місце, успішний варіант для сімейного маршруту вихідного дня. Страусина ферма та контактний зоопарк розташовані на мальовничій галявині соснового лісу.
Пляжі Блакитних озер
#Вiдпочинок
Пляжі Блакитних озер
Блакитні озера - це рукотворні кар'єри, що утворилися внаслідок видобутку піску Краснолиманським кар'єроуправлінням.
#Iсторiя
Із історії Троїцької церкви села Крива Лука
Першу письмову згадку про неї дає академік Гюльденштедт, котрий здійснив подорож по Слобідсько-Українській губернії в серпні - вересні 1774 року.