Головна Відпочинок Пляжі Блакитних озер

Пляжі Блакитних озер

Блакитні озера - це рукотворні кар'єри, що утворилися внаслідок видобутку піску Краснолиманським кар'єроуправлінням. Під час розробки піску кар'єри поступово наповнюються водою, надалі використовують метод гідронамиву. Розробка Краснолиманського родовища четвертинних пісків почалася в 1943 році. У повоєнні роки пісок був вкрай необхідною сировиною для відновлення зруйнованого війною Донбасу. Загальна маса видобутого піску йшла на виробництво силікатної цегли.

Чиста та прозора вода разом з білим піском створює ефект «блакитної води», що й дало назву привабливим озерам, які притягують до себе, немов магніт, туристів. Найбільш відомі Блакиті озера розташовані між с. Щурове та Зеленим Клином (мікрорайоном м. Лиман). По узбережжю розташовано понад 15 баз і комплексів для відпочинку, а також окремі облаштовані пляжі.

Два штучні озера знаходяться ще в іншому напрямку від Лиману, по дорозі на Сіверськ, Бахмут - пляж «Варадеро» і заміський комплекс «Акваторія-Лиман».

А в селі Озерному від колишнього Ямпільського піщаного кар’єру залишилися озера, які місцеві жителі називають Бакаї - Великий та Маленький.

  Дивіться також

Озеро Чернецьке
#Путiвник
Озеро Чернецьке
Між селами Діброва й Озерне в листяно-хвойному лісі розтягнулася стариця Сіверського Дінця - озеро Чернецьке.
#Iсторiя
Із історії слободи Рубці
Можна припустити, що село виникло приблизно в той самий час, що і Лиман, тому що ранні згадки про нього поки не знайдено.
Леонід Шухтан
#Вiдомi Люди
Леонід Фердинандович Шухтан
Дійсний статський радник, інженер V класу шляхів сполучення - легендарна особистість, котра відіграла чималу роль у долі Лиману.