Головна Відпочинок Щурівська зона відпочинку

Щурівська зона відпочинку

Щурове стало популярним курортним місцем після того, як було побудовано в 1939 році будинок відпочинку «Щуровський». На берег Сіверського Дінця подихати сосновим свіжим повітрям почали з'їжджатися мешканці сусідніх міст. Перші бази відпочинку з'явилися у вигляді наметових містечок, потім стало розвиватися стаціонарне будівництво дерев'яних або цегляних будиночків. Солідні підприємства будували великі багатоповерхові корпуси.

Щурівська зона відпочинку розташована на території Дробишевського й Краснолиманського лісництв уздовж річки Сіверський Донець на лівому березі смугою від 1 до 3 км, довжиною до 8 км. Найперші бази відпочинку, що з'явилися тут після будинки відпочинку «Щуровський», були «НКМЗ», «Сосна» й «Озерки».

«НКМЗ» почала приймати працівників Новокраматорського машинобудівного заводу в 1959 році, трохи пізніше відкрилися бази «Сосна» та «Озерки». Згодом одна за одною, як гриби після дощу, починають з'являтися інші турбази. З 235 баз Донецької області, створених промисловими підприємствами, 56 припадали на Щурівську зону відпочинку. У районі села Щурове відпочивало близько 10 тисяч людей за сезон. Будівництво оздоровчих закладів відомчими організаціями на березі Сіверського Дінця було безсистемним. Головне, що виділення землі базам здійснювалося без можливості вирубки дерев, таким чином зберігався наявний листяний і хвойний ландшафт.

Зрештою, Щурівська зона відпочинку розрослася, і на початку 2000 років тут вже налічувалося більше сотні турбаз. Свіже повітря, сосновий ліс, прохолодна річка й простота сільської місцевості в усі часи приваблювала сюди охочих відпочити. На жаль, на даний час кількість баз відпочинку суттєво скоротилася.

Протягом останніх чотирьох років кількість туристів зменшилася в декілька разів. Сезон у Щурівській зоні відпочинку триває з травня по вересень, залежно від погоди. Деякі бази відпочинку приймають гостей в зимовий час.

Щурове на картi Google

Як дістатися:
- до залізничої станції «Брусин», далі на таксі;
- до залізничої станції «Лиман», далі рейсовим автобусом або таксі;
- автобусами з Краматорська, Слов’янська в літній період.

  Дивіться також

Озеро Підпісочне
#Путiвник
Озеро Підпісочне
Ця ділянка отримала статус «ландшафтний заказник місцевого значення» в 1972 році і названа саме так на честь однойменного озера.
#Iсторiя
Із історії Троїцької церкви села Крива Лука
Першу письмову згадку про неї дає академік Гюльденштедт, котрий здійснив подорож по Слобідсько-Українській губернії в серпні - вересні 1774 року.
#Традиції
Бджільництво
У роботах Д.І. Багалія бджільництво згадується як один з найпопулярніших промислів на Слобожанщині. Займалося ним і сільське, і міське населення.