Головна Путівник Озеро Підпісочне

Озеро Підпісочне

Підпісочне - це ландшафтний заказник місцевого значення, що знаходиться в 2,5 кілометрах на південний захід від околиці селища Дробишеве і в 3,5 кілометрах на північний захід від села Щурове. Ця ділянка отримала статус заказника в 1972 році і названа саме так на честь однойменного озера. Заказник Підпісочне, площею 197 га, входить до складу національного природного парку «Святі Гори» й займає чотири квартали Дробишевського лісництва (33-й, 34-й, 44-й, 45-й).

Оточене болотами, чагарниками вільшняка, штучним сосновим бором і природними дібровами озеро Підпісочне - головна визначна пам'ятка заказника, стариця річки Сіверський Донець. Воно схоже на змію, близько двох з половиною кілометрів у довжину й до 100 м в ширину, перетинає урочище майже з півночі на південь вузькою звивистою стрічкою, займає три квартали лісництва. Глибина озера в деяких місцях досягає 4-х метрів, площа водного дзеркала - 18 га.

Озеро Підпісочне на картi Google

  Дивіться також

Щурово
#Вiдпочинок
Щурівська зона відпочинку
Щурове стало популярним курортним місцем після того, як було побудовано в 1939 році будинок відпочинку «Щуровський».
#Iсторiя
Із історії Троїцької церкви села Крива Лука
Першу письмову згадку про неї дає академік Гюльденштедт, котрий здійснив подорож по Слобідсько-Українській губернії в серпні - вересні 1774 року.
#Традиції
Бджільництво
У роботах Д.І. Багалія бджільництво згадується як один з найпопулярніших промислів на Слобожанщині. Займалося ним і сільське, і міське населення.