Головна Путівник Експозиція хрестів і дукачів

Експозиція металопластики «Дукачі, хрести, ікони Придінців'я»

Під час проведення другої краєзнавчої конференції «Криволуцькі читання» гостям та учасникам було презентовано унікальну експозицію хрестів і дукачів, які були розповсюджені на території Придінців’я, в його середній течії.

Створив експозицію Максим Меценко, магістр історії, автор ряду історичних робіт, присвячених колонізації земель Придінців’я.

А ідея з експозицією виникла тоді, коли краєзнавцем було встановлено, що на території Донецької, Луганської та Харківської областей не існує музейних експозицій, присвячених культовим предметам різних часів. Згодом виник інтерес до їх вивчення, назв, форм, методів їх створення. Занурення в світ книг та архівних документів породило особисте зацікавлення способами виготовлення цих виробів, складом матеріалів, з яких їх робили та неймовірним бажанням власноруч спробувати зробити щось подібне.

Після того, як було здобуто теоретичні знання, автор експозиції приступив до практичного освоєння методики виготовлення.

Протягом року він працював над методом виготовлення репродукцій. Було прийнято рішення про використання метода гальванопластики, відомого з XIX сторіччя.

Було зіпсовано купу матеріалів, протестовано безліч засобів, допоки не вдалося добитись поставленої мети - зробити репродукції виробів, які практично неможливо відрізнити від оригіналів.

Відтепер кожен бажаючий може ознайомитися з елементами матеріальної та духовної спадщини, якими користувались наші предки, роздивитися особливості того чи іншого предмета експозиції, поміркувати над сакральним змістом, вкладеним в представлені зразки, подивуватися багатству фантазії й таланту давніх майстрів, а також оцінити той величезний особистий внесок Максима Меценка в проблему збереження і вивчення історичної та культурної спадщини нашого реґіону.

Самостійно оглянути експозицію можна в будь-який день, попередньо повідомивши про свій приїзд за телефоном +38(099)073-25-90.
Місце знаходження: с. Крива Лука, бібліотека Будинку культури.

Якщо ж ви шукаєте особливий подарунок для своїх похресників, близьких людей, найперше, названих батьками давнім і поширеним в Україні іменем Микола, можете замовити ексклюзивну річ, виконану власноруч творцем експозиції, зі зображенням святого Миколая.

Вартість - 250 грн. Термін виконання - 10 днів.

Можливе, на вимогу замовника, виконання аналогічних виробів з використанням хрестів різної форми, зображення Богородиці та відомих і шанованих церквою святих. Вартість та термін виготовлення - обумовлюється додатково в кожному конкретному випадку.

Ознайомитися з науковою працею Максима Меценка можна в збірнику «Криволуцькі читання – 2019: Духовна і матеріальна спадщина Кривої Луки та сіл середнього Придінців’я».

Криволуцькі читання 2019

Замовити збірник можна за адресою KryvaLuka@gmail.com

Перший збірник Криволуцьких Читань - 2018 можна завантажити тут.

  Дивіться також

Щурово
#Вiдпочинок
Щурівська зона відпочинку
Щурове стало популярним курортним місцем після того, як було побудовано в 1939 році будинок відпочинку «Щуровський».
Щурівська гірка
#Iсторiя
Щурівська гірка, Щурівська протока й Могила
У старовинних документах другої половини XVII століття є згадка про Щурівську гірку, а на картах кінця XVIIІ століття можна зустрііти протоку Щурову.
Віктор Конопля
#Вiдомi Люди
Віктор Пантелійович Конопля
Талановита й творча людина, дерев'яних справ майстер-самоук, завдяки котрому в сучасників з'явилася можливість побачити макет старовинного села Рубці.