Головна Путівник Фотовиставка «Мальовничі місця Донеччини»

Фотовиставка «Мальовничі місця Донеччини»

Ви досі розмірковуєте над запитанням: фотографія - це результат технічного винаходу людства, чи це - витвір мистецтва?

Тоді вирушайте до Кривої Луки.

Саме тут, у приміщенні сільського клубу, діє фотовиставка «Мальовничі місця Донбасу». Автор робіт - вимушений переселенець, а тепер - вправний сільський господар і громадський активіст Леонід Довгий, а проект, який включає власне виставку пейзажних фото та випущений на їх основі фотоальбом, було реалізовано за підтримки Програми розвитку ООН в Україні 2017 року. Метою проекту було бажання зламати стійкі стереотипи щодо Донбасу, які вкоренилися в уяві мешканців інших регіонів України, а також значної частини жителів самого регіону, як території шахт і териконів.

Фотовиставка Леоніда Довгого

Понад сорок десятків «портретів» Донецької області, половина яких - Лиманщина, назавжди збережуть вихоплені уважним поглядом майстра фотографування з вічності буття миті життя нашого краю.

Улітку і взимку, в зеленому розмаї весни і багряних шатах осені, у мить пробудження нового дня і в променях натомленого сонця, в щільних обіймах льоду і під ніжною ковдрою туману донецькі річки, гори і луки, ріки та озера, села Лиманщини, а ще - Азовське море, заповідні парки, гіпсова шахта і навіть глиняний кар'єр - ніщо не приховало своєї величі та краси від об'єктива фотохудожника.

Навіть досвідчені туристи, що звикли надавати перевагу особистому спогляданню краєвидів, не можуть приховувати щирого здивування, потрапляючи на фотовиставку «Мальовничі місця Донбасу».

- Це справді пейзажі Донбасу? - Не переставали перепитувати члени офіційних делегацій з Чернівецької, Івано-Франківської, Рівненської, Вінницької та Житомирської областей, котрі побували в Кривій Луці.

- Невже це донецькі краєвиди? - Дивувалися навіть близькі сусіди з Дніпропетровщини.

- Хіба ми справді живемо в оточенні такої краси? - Постійно запитують відвідувачі виставки, котрі за рекомендаціями знайомих спеціально приїздили з Бахмута та Слов'янська подивитися на фото.

- Як шкода, що ми, звикнувши, перестали помічати те, що оточує нас постійно, і як добре, що знайшлися ті, хто, наче, розбудив нас, заставив оглянутися довкола і знову закохатися в красу рідного краю, - саме такі слова лунали найчастіше від мешканців сіл Озерне, Ямпіль і Закітне, що, відклавши домашні справи, попрямували до сусіднього села, почувши про відкриття фотовиставки.

- Цю красу, цей край варто було боронити... попри все... навіть... - по-чоловічому скупо і відвівши погляд, щоб приховати зволоження очей від тяжких спогадів про скалічених і назавжди втрачених побратимів, прокоментували побачені фото бійці 25 Дніпропетровська десантно-штуромва бригада, котрі прибули на річницю боїв на Лиманщині, а 2014 року визволяли Криву Луку…

Якщо ви полюбляєте мистецтво, якщо шукаєте, чим зайнятися у вихідний день, а погода не сприяє мандрівці природою, - обов'язково завітайте до клубу села Крива Лука на фотовиставку робіт Леоніда Довгого «Мальовничі місця Донбасу». Вона не лише емоційно порадує вас, але й «підкаже» адреси наступних туристичних мандрівок.

Контакти:
Інформаційний центр «Туристична Лиманщина»
kryvaluka@gmail.com +38 (099) 073-25-90 +38 (067) 625-24-91

Місце фотовиставки на картi Google

  Дивіться також

Щурово
#Вiдпочинок
Щурівська зона відпочинку
Щурове стало популярним курортним місцем після того, як було побудовано в 1939 році будинок відпочинку «Щуровський».
Щурівська гірка
#Iсторiя
Щурівська гірка, Щурівська протока й Могила
У старовинних документах другої половини XVII століття є згадка про Щурівську гірку, а на картах кінця XVIIІ століття можна зустрііти протоку Щурову.
Віктор Конопля
#Вiдомi Люди
Віктор Пантелійович Конопля
Талановита й творча людина, дерев'яних справ майстер-самоук, завдяки котрому в сучасників з'явилася можливість побачити макет старовинного села Рубці.