Головна Путівник Дуби в Щуровому

Дуби в Щуровому

Дуби - величні, довговічні дерева. У далекому минулому вони вiдiгравали дуже вагому роль в нашій місцевості при розмежуванні земель між поміщиками і військовими обивателями. Їх було позначено в документах, на деревах робилися всілякі зарубки і знаки, що позначали межі земельних наділів.

Поблизу Щурового є кілька дубів-довгожителів, які дивують своїм вiком. Один з них, напевно найстаріший, зберігся на території СОЛК «Сонячний». За ним уважно доглядають співробітники бази, намагаючись продовжити його життя якомога довше.

Старий дуб

Старий дуб на території СОЛК «Сонячний»

Яна Синиця і Неля Фотіна

Учасниці проекту «Туристична Лиманщина» Яна Синиця і Неля Фотіна біля старого дуба

Другий шикарний дуб простояв до 2007 року. Він височів над берегом Дінця біля житлового корпусу колишнього будинку відпочинку, а нині санаторію-профілакторію «Щуровський». В останні роки під його кроною були обладнані лавки для відпочинку, тому він зображений на багатьох фотографіях відпочивальників. На жаль, через трухлявiсть він не був у змозі протистояти поривам вітру. Тепер на його місці посаджений молодий дубок.

Великий дуб

Великий дуб у Щуровському будинку відпочинку енергетиків (зараз санаторій-профілакторій «Щуровський»), 1954 р.

Великий дуб

Молодий дуб, висаджений на місці старого, на території санаторію-профілакторію «Щуровський»

Третій дуб росте вздовж дороги, що веде на Щурівське кладовище. Під цим дубом місцеві жителі постійно беруть землю для розсади та кімнатних квітів, оголюючи потужну кореневу систему старого дерева. Ця земля зовсім не підходить для таких цілей через наявні в ній дубильних речовини, але, як бачимо, працює якийсь стадний рефлекс, і люди знову і знову розкопують рудий ґрунт. Звичайно, дерево страждає через те, що його коріння поступово відслонюються.

Дуб біля кладовища

Дуб біля кладовища в Щуровому

Старий дуб на території СОЛК «Сонячний» на картi Google

  Дивіться також

Щурово
#Вiдпочинок
Щурівська зона відпочинку
Щурове стало популярним курортним місцем після того, як було побудовано в 1939 році будинок відпочинку «Щуровський».
Щурівська гірка
#Iсторiя
Щурівська гірка, Щурівська протока й Могила
У старовинних документах другої половини XVII століття є згадка про Щурівську гірку, а на картах кінця XVIIІ століття можна зустрііти протоку Щурову.
Віктор Конопля
#Вiдомi Люди
Віктор Пантелійович Конопля
Талановита й творча людина, дерев'яних справ майстер-самоук, завдяки котрому в сучасників з'явилася можливість побачити макет старовинного села Рубці.