Головна Путівник Дробишевське лісництво. Еколого-пізнавальна стежка «Лісова палітра»

Дробишевське лісництво. Еколого-пізнавальна стежка «Лісова палітра»

Дробишевське лісництво розташоване на території зниклих хуторів - Шмуличівка (сотника Федора Шмуличова), Краснощоківка й Афанасіївка.

Початок Дробишевському лісництву дало планове висаджування сосни з 1932 року. Під час боїв 1941 - 1943 років ліси Лиманщини значно порідшали: величезні масиви насаджень були поламані танками, розбиті снарядами. З 1946 року почали проводити підготовку земель і посадку лісових культур, почав працювати цех з переробки деревини, закладається розплідник - 1,5 га. У 1947 році лісництво придбало 4 волів для перетягування деревини й для оранки земель. Весняна посадка лісу в ті роки була виснажливою працею. Усі операції виконувалися вручну, щоб посадити сіянці на 100 гектарах, було потрібно понад 100 людино-днів. Сіянці потрібно було прополювати. Орали на конях, волах.

У 1967 році Дробишевське лісництво займало площу 6 044 га, зараз - 7923 га.

У 2012 році в Дробишевському лісництві було створено еколого-пізнавальну стежку «Лісова палітра» на честь 80-річчя утворення Донецької області. Довжина цієї стежки складає 2,6 км. Для прогулянки на свіжому повітрі по сосновому лісі підготовлено 12 цікавих зупинок з інформаційними плакатами, облаштована альтанка біля озера.

Екологічна стежка на сьогодні як повноцінний туристичний об’єкт тимчасово не працює, але все одно радимо зробити самостійний фототур, побути на самоті з природою й відчути таємниці Дробишевського лісу.

Дробишевське лісництво на картi Google

За 1,25 км на захід від будівлі контори Дробишевського лісництва археологами в 1997 році було виявлено поселення середньовічного періоду «Красноярське-І». Частина пам'ятки знищена при будівництві силосної ями.

За 1 км на південь від будівлі контори Дробишевського лісництва археологами в 1986 році було виявлено поселення середньовічного періоду «Явір».

  Дивіться також

Щурово
#Вiдпочинок
Щурівська зона відпочинку
Щурове стало популярним курортним місцем після того, як було побудовано в 1939 році будинок відпочинку «Щуровський».
Щурівська гірка
#Iсторiя
Щурівська гірка, Щурівська протока й Могила
У старовинних документах другої половини XVII століття є згадка про Щурівську гірку, а на картах кінця XVIIІ століття можна зустрііти протоку Щурову.
Віктор Конопля
#Вiдомi Люди
Віктор Пантелійович Конопля
Талановита й творча людина, дерев'яних справ майстер-самоук, завдяки котрому в сучасників з'явилася можливість побачити макет старовинного села Рубці.