Головна Тури Веломаршрути Лиманщиною

Веломаршрути Лиманщиною

Веломандри захопили все більше тих, хто полюбляє активний відпочинок, і стають популярним трендом, здобуваючи щоразу більше прихильників.

Цілий ряд українських міст, долучаючись до розвитку велоспорту, влаштовують спеціальні зони та доріжки. Гарним прикладом можуть похвалитися, зокрема, Тернопіль та Южний Одеської обл.

Окрім впорядкування зон руху для велосипедистів, важливим є підбір маршрутів різної тривалості, складності, а також врахування можливостей надати подорожуючим змогу організовано відпочити, познайомитися з особливостями регіону перебування. Лиманщина, як північні ворота Донеччини, вигідно відрізняється від інших регіонів Донбасу своїм природним різноманіттям.

Сподіваємося, що коли роверисти з інших регіонів запланують свою мандрівку до Лиманщини, то наші маршрути з детальними описами стануть їм у нагоді та допоможуть не пропустити найцікавіші місця для відвідування.

Веломаршрут «Щурове-Осіянська гора-Щурове»

Хронометраж: 3 години. Кілометраж: 23 км.

Опис маршруту: с. Щурове - смт Райгородок - терикони крейдяного кар’єру - смт Донецьке - Осіянська гора - підвісний міст через Сіверський Донець - заливні луги - озеро Волокове - с. Щурове.

Рушимо в подорож зі села Щурове. Прямуємо по асфальтованій дорозі в сторону Райгородка, переїжджаємо міст через Сіверський Донець й повертаємо праворуч до крейдових пірамід-териконів. Далі наближаємось до смт Донецьке, зупиняємось біля Осіянської гори - пам’ятки археології, колишнього хазарського городища. Попереду - підвісний міст, ним переправляємось на лівий берег Сіверського Дінця і через заливні луги та повз озера повертаємось на базу в с. Щурове.

Веломаршрут «Щурове-Крива Лука-Райгородок»

Хронометраж: 5 годин. Кілометраж: 45 км.

Опис маршруту: с. Щурове - смт Райгородок - Слов'янська ТЕС - с. Стародубівка - с. Пискунівка - с. Крива Лука - с. Озерне - пляж Варадеро - с. Щурове.

Шлях від Щурового лежить по асфальтованій дорозі до смт Райгородок, далі повертаємо ліворуч, у сторону Миколаївки, переїжджаємо річку Кривий Торець та через Слов’янську ТЕС, прямуємо до с. Стародубівки.

Після Стародубівки потрапляємо на територію ботанічного заказника «Крейдяне», робимо зупинку біля крейдяного останця. Далі прямуємо живописною дорогою в с. Пискунівку, вздовж правого берега Сіверського Дінця до Генералової гори Заповідника Крейдова флора, в’їжджаємо в село Криву Луку, попереду, через міст, дорога веде до села Озерне. Тут маємо можливість зробити зупинку для відпочинку на березі Великого Бакаю.

Останній відрізок маршруту лежить асфальтованою дорогою, через Ямпільське перехрестя, повз пляжі комплексів «Варадеро» та «Акваторії Лиман», повертаємось до Щурового.

Веломаршрут «Щурове-Ярова-Святогірськ-Маяки»

Хронометраж: 9 годин. Кілометраж: 70 км.

Опис маршруту: с. Щурове - м. Лиман - смт Дробишеве - смт Новоселівка - смт Ярова - м. Святогірськ - с. Сидорове - с. Маяки - с. Щурове

Виїжджаємо зі Щурового у напрямку Блакитних озер, повертаємо в північно-західну частину м. Лиман, через район Зелений Клин, повз озеро Лиман, що подарувало назву місту, їдемо далі. Дорогою через ліс опиняємось у смт Дробишевому, далі, після рибгоспу, що залишається праворуч, повертаємо на Новоселівку.

У південній частині Новоселівки маємо нагоду пройтись 300 метрів через ліс та подивитися на унікальне геологічне утворення - Новоселівські піски.

Далі прямуємо в смт Ярова і робимо пам’ятні фото на фоні кольорових зупинок громадського транспорту - відомих візиток селища. На околиці смт Ярова є криниця, де можна поповнити запаси джерельної води.

Дістаємося Святогірська, переїжджаємо міст на сторону Святогірської Лаври і тут маємо два варіанти піднятися вгору:
варіант 1 - серпантином через гору;
варіант 2 - через село Тетянівка.

Зверху, від Меморіалу, дорога веде до села Сидорове. По дорозі вас чекають дивовижні краєвиди Сіверського Дінця, зупинки біля місць колишніх хазарських городищ. Поряд із селом Маяки є кілька пляжів для відпочинку, а ентузіасти можуть відвідати етнографічний комплекс Геннадія Киркача.

Після перерви рушимо далі понад берегом Дінця до Ложнікового яру, який у минулому слугував захистом для Цариного городища. Далі уздовж Дінця мандруємо до підвісного моста, переправляємось на лівий берег та повертаємось до Щурового.

Цей маршрут можна скоротити, якщо дістатися до Святогірська (або зворотно) електричкою на Ізюм, згідно розкладу руху зі ст. Брусин:

  • 6022-6002 Фенольна — Ізюм, приміський поїзд (електричка), час відправлення зі ст. Брусин - 08:29, прибуття у Святогірськ - 09:25.
  • 6249-6247 Ізюм — Фенольна, приміський поїзд (електричка), час відправлення зі ст. Святогірськ - 16:35, прибуття на ст. Брусин - 17:38.

Сподіваємось, що мандрівка запропонованими маршрутами і позначеними на карті подарує вам приємні враження від велоподорожей Лиманщиною.

Контакти пунктів велопрокату: с. Щурове, база відпочинку «Незабудка»: +38(050)918-70-09

  • Вартість прокату (станом на 01.06.2020):
  • у будні дні: 40 грн./година, 100 грн./п’ять годин, 150 грн./день;
  • у вихідні та святкові: 50 грн./година, 150 грн./п’ять годин, 200 грн./день.

Веломаршрути на карті google Туристична Лиманщина

  Дивіться також

Дробишевське лісництво
#Путiвник
Дробишевське лісництво. Еколого-пізнавальна стежка «Лісова палітра»
У 2012 році в Дробишевському лісництві було створено еколого-пізнавальну стежку «Лісова палітра» на честь 80-річчя утворення Донецької області.
Пансіонат Акваторія
#Вiдпочинок
Пансіонат «Акваторія»
Приватний пансіонат «Акваторія» розташований на мальовничому березі Червонооскільського водосховища.
Леонід Кизим
#Вiдомi Люди
Леонід Денисович Кизим
Гордість Лиманщини, легендарний космонавт, тричі бував у космосі у званні командира корабля, Почесний громадянин міста Лиман.