Головна Традиції Грибний промисел

Грибний промисел

Береги Придонців'я багаті на листяні та хвойні ліси. Природно, що мешканці Лиманщини використовують усі переваги цього сусідства. Одна з них - грибний промисел.

Жителі Ярової, Щурового, Старого Каравану, Брусівки, Дробишевого, Діброви, Кривої Луки, Ямполю, Озерного, Закітного і, звичайно, самого Лиману кожну весну або осінь збирають щедрі дари лісу. Тому не дивно, коли під час вдалого сезону на місцевих ринках лісового товару вдосталь: тут і консервовані гриби, й сушені, сирі та засолені.

Маслюки, грузді, білі гриби, підосичники, підберезники, лисички, опеньки - серед всього цього різноманіття кожен знайде для себе делікатес за смаком.

На «тихе полювання» - так лагідно називають грибники свій промисел - виходять не тільки місцеві жителі. З усіх куточків Донецької області сюди з'їжджаються любителі поблукати лісом та відчути азарт від чергової їстівної знахідки.

Окрім грибів, серед місцевого населення має широкий попит варення з молодих соснових пагонів і шишок. Сосна є однією з найпопулярніших фітонцидних рослин. Варення з соснових шишок є чудовим противірусним, вітамінним, загальнозміцнювальним й імунним засобом, тому воно ніколи не буде зайвим серед домашньої консервації на зиму. Але, як будь-який лікарський засіб, варення слід вживати в їжу обережно, звернувши увагу на протипоказання.

  Дивіться також

Озеро Підпісочне
#Путiвник
Озеро Підпісочне
Ця ділянка отримала статус «ландшафтний заказник місцевого значення» в 1972 році і названа саме так на честь однойменного озера.
Щурово
#Вiдпочинок
Щурівська зона відпочинку
Щурове стало популярним курортним місцем після того, як було побудовано в 1939 році будинок відпочинку «Щуровський».
Щурівська гірка
#Iсторiя
Щурівська гірка, Щурівська протока й Могила
У старовинних документах другої половини XVII століття є згадка про Щурівську гірку, а на картах кінця XVIIІ століття можна зустрііти протоку Щурову.