Головна Традиції Полуничний бізнес

Полуничний бізнес

Ще в ХVІІ-ХVІІІ сторіччях в Україні на селянських наділах розповсюдилася дрібна дикоростуча полуниця. Вже ближче до ХІХ століття сюди була завезена суниця ананасна - велика ягода, яку через подібність культур у народі теж стали називати «полуниця». Все різноманіття сучасних сортів було виведено колись з цієї рослини - суниці ананасної.

Вирощування полуниці для багатьох жителів лиманських населених пунктів - важливе та приємне заняття. Ароматна рання ягода не любить важкий і глинистий ґрунт, тому прекрасно відчуває себе на легкому піщаному, яким славиться лівобережжя Придонців’я. Особливо розгорнутий полуничний бізнес у Яровій та Ямполі. Народний промисел простежується навіть у назвах залізничних станцій. Наприклад, одна із зупинок Ямполю в народі має назву «Полунична».

У Лиманському районі стало доброю традицією щорічно відзначати Свято Полуниці в червні - у самий розпал її зрілості. Дата цього свята не постійна через те, що все залежить від погоди та термінів дозрівання ягід. У цей день проводяться гуляння з кулішем, конкурси, концерти, ярмарки, де можна купити всілякі смаколики з полуниці. У 2018 році це свято вперше було проведено не в Лимані біля Ломоносівського озера, як звичайно, а в Яровій. Таким чином полуниця надходила на прилавок прямо з грядки.

  Дивіться також

Озеро Чернецьке
#Путiвник
Озеро Чернецьке
Між селами Діброва й Озерне в листяно-хвойному лісі розтягнулася стариця Сіверського Дінця - озеро Чернецьке.
Пляжі Блакитних озер
#Вiдпочинок
Пляжі Блакитних озер
Блакитні озера - це рукотворні кар'єри, що утворилися внаслідок видобутку піску Краснолиманським кар'єроуправлінням.
Переправа через Сіверський Донець
#Iсторiя
Чумацький шлях і переправа через Сіверський Донець
У селі Щурове, там де знаходиться так званий міський пляж, біля колишнього кафе «Бомбей», раніше проходив шлях з Лиману в Слов'янськ.