Головна Історія Чумацький шлях і переправа через Сіверський Донець

Чумацький шлях і переправа через Сіверський Донець

У селі Щурове, там де знаходиться так званий міський пляж, біля колишнього кафе «Бомбей», раніше проходив шлях з Лиману в Слов'янськ. Ця дорога позначена на багатьох старовинних картах. Проходить вона через річку Сіверський Донець біля острова.

На місці сучасної бази відпочинку «Острів скарбів» в 1920-і роки існувала поромна переправа. Поромщиком був Романенко Давид Іванович. Трохи пізніше тут стояв просто човен, за допомогою якого, використовуючи трос, перебиралися на інший бік річки.

Чумацький шлях і переправа на картi Google

За минулих часів Донець тут був невеликий, і в посушливу пору року можна було навіть переїхати річку на підводі. У місцевих зберігся переказ, що по цій дорозі чумаки їздили в Тор (Слов'янськ) по сіль. Дорога між базами відпочинку «Альфа» і «Смарагд» до сих пір має назву «Чумацький шлях».

  Дивіться також

Дробишевське лісництво
#Путiвник
Дробишевське лісництво. Еколого-пізнавальна стежка «Лісова палітра»
У 2012 році в Дробишевському лісництві було створено еколого-пізнавальну стежку «Лісова палітра» на честь 80-річчя утворення Донецької області.
Щурово
#Вiдпочинок
Щурівська зона відпочинку
Щурове стало популярним курортним місцем після того, як було побудовано в 1939 році будинок відпочинку «Щуровський».
Віктор Конопля
#Вiдомi Люди
Віктор Пантелійович Конопля
Талановита й творча людина, дерев'яних справ майстер-самоук, завдяки котрому в сучасників з'явилася можливість побачити макет старовинного села Рубці.